Pędzle lootpile.eu // lootpile.eu brushes

/eng. below/
Lootpile.eu
Jakiś czas temu usłyszałem o małej firmie z dużymi ambicjami, produkującej własne pędzle. Po raz pierwszy osobiście spotkałem się z nimi na tegorocznym Hussarze i postanowiłem kupić kilka ich pędzelków na próbę. Mile zaskoczony jakością postanowiłem podzielić się z Wami zdobytymi doświadczeniami o produktach lootpile.eu.


Some time ago I’ve heard about small company with big ambitious, that produces own brushes. For the first time I’ve met them at annual Hussar Competition and decided to buy few of their brushes for tests. Surprised on quality I decided to share with you my oppininon about products of lootpile.eu.
lootpile.eu to młoda firma założona przez pasjonatów i budowana ich doświadczeniem. Oferta skupia się na „warsztacie”, znajdziemy w niej rzeczone pędzle, farby Golden Artist, klosze na figurki, czy maty do cięcia a w planach na przyszłość mają jeszcze kilka ciekawostek. Pędzle są produktem autorskim lootpile.eu i to o nich tym razem chciałbym powiedzieć coś więcej za chwilkę. Oficjalna strona jest kilkujęzyczna, dając możliwość zamówień poza granice. Znajdziecie ich także na facebook’u. Na stronie i na fb można zostawiać opinie i komentarze do ich produktów, są bardzo otwarci na komunikację z klientami. Od niedawna pędzle lootpile.eu dostępne są także w sklepach Wargamer’a.


Po krótce o pędzlach

Pędzelki dzielą się na dwa podstawowe rodzaje- syntetyczne i naturalne. Naturalne wykonane zostały z włosia sobolowego, syntetyczne oczywiście z sztucznego. Dostarczane są w folijce z reklamową wkładką kartonikową i zabezpieczone nakładką na włosie. Rodzaj włosia sugerują inne kolory końcówki rączki pędzla, pomarańczowy dla sztucznego i zielony dla naturalnego włosia. Naturalne włosie na stronie internetowej opisane jest jako Basic, sprawdzą się wszystkim zaczynającym malować a także do prac przy większych ilościach figurek. Dowiedziałem się jednak, że trwają prace nad linią profesjonalną. Do nowych pędzli testowane jest włosie z ogona łasicy syberyjskiej.
Do zestawu dostałem stojak mieszczący dziewięć pędzelków, bardzo estetycznie wykonany i poręczny. Ceny nie są wygórowane- pędzle syntetyczne kosztują od 5.80 do 8.80zł, naturalne odrobinę droższe- od 7.40 do 14.40zł.


Rozpakowanie i pierwsze wrażenia

Pierwsze, co rzuca się w oczy po rozpakowaniu, to wyraźna różnica wielkości włosia w porównaniu do pędzli innych producentów. Włosie jest gęste, dłuższe i dobrze trzyma kształt. Bardzo ciekawe- włosie syntetyczne ma czarno rudy kolor i ciężko poznać na pierwszy rzut oka, że jest to syntetyk. Jest też sztywniejsze, dzięki czemu dobrze prowadzi się przy malowaniu precyzyjnym. Włosie naturalne jest…naturalne - miękkie, prowadzi się bardzo gładko. Jakościowo syntetyki spokojnie można porównać je do pędzli wyższej klasy. Niestety muszę stwierdzić, że włosie syntetyczne jest lepsze, czego nigdy bym się nie spodziewał po doświadczeniach z innymi producentami. Choć Syntetyczny 000 daje bardzo dobrą kreskę, to jednak jest nadal odrobinę za duży jak na swój opis wielkości. Jednak z drugiej strony, dłuższe włosie pozwala nabrać więcej farby i dłużej malować detal bez konieczności ciągłego odrywania się do farby.


Trzy z dziewięciu pędzli przeszły już trochę ze mną i trzymają się bardzo dobrze. Włosie w syntetykach nie odkształciło ani nie rozwarstwiło się, porównując do innych pędzli w podobnym przedziale cenowym i zbliżonym czasie użytkowania. Zobaczymy, co będzie za jakiś czas, na pewno nie omieszkam podzielić się ich dalszym losem.


Podsumowianie

Jeśli szukacie niedrogich, dobrych i coraz łatwiej dostępnych pędzli, produkty lootpile.eu będą świetnym wyborem. Pędzle poparwiane są wg poleceń i uwag użytkowników, tym bardziej zachęcam Was do komentowania na ich stronie i fb.

http://lootpile.eu/


testing time

Some time ago I’ve heard about small company with big ambitious, that produces own brushes. For the first time I’ve met them at annual Hussar Competition and decided to buy few of their brushes for tests. Surprised on quality I decided to share with you my oppininon about products of lootpile.eu.
Lootpile.eu is young company created by enthusiasts and builded on their experience. Offer of the shop is concentrating on painters “workshop”, you can find brushes, Golden Artist paints, glass domes ,and cutting mats, and in plans for the future they have few interesting goods. Brushes are designed and made by the company and I want to tell you a few words about them soon. Official web store offers several languages and gives a chance for ordering beyond borders. You can also find them on fb. On web store and fb profile you can leave a comments about their products, feel free to write some words, they're very open for comunication with clients. You can find the brushes in Wargamer stores also.

Short word about brushes

Brushes are divided into two basic types - synthetic and natural. Natural bristles are made of sable, and synthetic, of course, from artificial bristle. They are supplied in foil with an advertising insert and secured by cap on the bristles. The type of tips shows the end of handler - orange for synthetic and green for natural sable. On the website we found natural brushes described as "Basic"are designed for beginners or for working with larger amounts of figures. I learned, that lootpile.eu works on professional line of brushes. For new brushes they're testing the bristles of the tail of the Siberian weasel.
With the brushes I've get a stand holding up to nine brushes, made very nicely and handy. The prices are reasonable - synthetic brushes cost from 1.45 to 2.20euro, natural are little more expesive, from 1.80 to 3.60euro.


few from lootpile.eu brushes pellete
Unpacking and firs impressions

The first thing that strikes the eye after the unpacking, it is a clear difference in size bristle brushes compared to other manufacturers. Hair is thick, long and holds shape well. Very interesting - Synthetic hair is black and red color and it's hard to know at first glance, that it is synthetic. It is also rigid so that provide well carried in precision painting. Natural bristles are...natural, runs very smoothly. Qualitatively, you can easily compare synthetic line to brush from the upper class. Unfortunately, I have to say that synthetic bristles is much better, what I would not expect to experience with other producers. Although synthetic triple 0 gives a very good notch, it is still a little too big for his description of the volume. On the other hand, longer hair can take more paint and more paint detail without the need to constantly peel off from minis to the paint. 


Three of nine brushes past a little bit with me and hold very well. The tip of synthetic bristles is'nt too deformed, and didn't delaminated, as happens with other brushes in a similar price range and time of use. We will see what time brings, I'll be pleased to share their further fate.


Recapitulation

If you are looking for affordable, good quality, and better accessible brushes, lootpile.eu products will be a great choice. Brushes are corrected by commands and users feedback, and for that I invite you even more to comment on their website and fb.

http://lootpile.eu/
elegant stand for brushes
lootpile.eu three from left

2 komentarze:

 1. Nie zgodzę się co do jakości. Pędzle wcale nie trzymają kształtu i są bardzo słabej jakości. Słabszej niż magpole które uważane są za tanie jednorazowe pędzelki. Po chwili w kubku z wodą zaczyna pękać osłonka która jest wykonana z jakiegoś dziwnego materiału. Ogólnie szkoda pieniędzy. Lepiej dorzucić kilka złotych i zaopatrzyć się w porządne pędzelki od Winstona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem o którym rodzaju Ty akurat mówisz, naturalne włosie, faktycznie, nie trzyma kształtów, ale syntetyczne sprawuje się bardzo dobrze. Nie mam nawyku trzymania pędzla niepotrzebnie w wodzie, więc nie zauważyłem pękania, dzięki za podpowiedź, sprawdzę to.
   "Dorzucić kilka złotych" to trochę za mało do pędzli W&N, ich modelarska seria to wydatek od ok 30zł wzwyż, nie ma co porównywać.

   Usuń